Zážitková trasa okolo obnovených krajinotvorných prvků

Zážitková trasa okolo obnovených krajinotvorných prvků

 
Občanské sdružení pod Studencem připravilo pro návštěvníky Českokamenicka novou Zážitkovou trasu okolo obnovených krajinotvorných prvků. Jedná se o dva propojené turistické okruhy. 

První cca 5 km dlouhý vede z parkoviště ve Studeném do Lipnice, následně dolů ke Studenému potoku a zpět na parkoviště ve Studeném. Ten je připraven pro rodiny s dětmi a pro méně zdatné turisty. 

Druhý okruh, pokračuje od Studeného potoka po červené turistické značce k soutoku s Chřibskou Kamenicí a nádhernou přírodní rezervací Pavlino údolí ke koupališti v Jetřichovicích. Nazpět vede cesta vzhůru Tesanou cestou na okraj Rynartic a po modré turistické značce opět dolů k "Soutoku" a po červené zpět do Studeného. Tato trasa je cca 11 km dlouhá. 

Na přiložené mapce a náhledu informačního panelu pro tuto "zážitkovou trasu" se dozvíte veškeré potřebné podrobnosti, které mohou návštěvníka zajímat. Podklad je připraven tak, aby si jej mohl každý ze zájemců sám vytisknout a popřípadě vzít na cestu s sebou. 

Na parkovišti uprostřed obce Studený byl nainstalován velký panel, který poskytne veškeré informace a ukáže zvětšenou a vytýčenou trasou. U každé obnovené drobné sakrální památky je také nainstalovaná informační tabulka s historií památky lidové zbožnosti. 

Pokoušíme se ještě o možnost instalace dvou laviček, které návštěvníkům nabídnou odpočinek a místo k zamyšlení a rozjímání. Příroda u nás je překrásná a svádí nejenom k radosti z ní a ze života, ale také k zamyšlení.    

 

Mapa Zážitkové trasy okolo obnovených krajinotvorných prvků
Informační panel Zážitkové trasy okolo obnovených krajinotvorných prvků Informační panel Zážitkové trasy okolo obnovených krajinotvorných prvků
1. strana panelu 2. strana panelu