Vánoční dárek Občanskému sdružení pod Studencem

Vánoční dárek Občanskému sdružení pod Studencem

Občanské sdružení pod Studencem si dovoluje oznámit krásnou informaci, že jsme jako vánoční dárek obdrželi od Česko-německého fondu budoucnosti potvrzení o obhájené dotaci. Jedná se o druhou a podstatnou část finančních prostředků na rekonstrukci sochy sv. Jana Nepomuckého. Od roku 1741 zdobila socha dolní část obce Líska, dnes města Česká Kamenice. Stav 272 let staré sochy je dnes v havarijním stavu a bez urychleně zahájené rekonstrukce hrozí její totální zničení.

Potvrzení o získání dalších finančních prostředků znamená, že plnění úkolu může počátkem roku 2014 začít. Ještě nám však schází cca 20 tisíc korun. Finančně je možné tento projet podpořit dárcovskou SMS ve tvaru DMS PODSTUDENCEM na číslo 87 777 anebo platebním příkazem na účet veřejné sbírky zaregistrované u Krajského úřadu Ústeckého kraje. Číslo účtu 2900259201/2010, Fio banka, a.s.

Věříme, že naši příznivci podpoří rekonstrukci sochy sv. Jana Nepomuckého formou zasílaných DMS, za které všem opravdu srdečně děkujeme. Pomozte, prosím, zachránit i pro příští generace významnou drobnou kulturní památku zdobící část města České Kamenice. Více na www.obnovenepamatky.cz Bez Vaší pomoci se opravdu neobejdeme.

Přejeme všem krásné svátky Vánoc a dobrý rok 2014.

S úctou Jitka Tůmová, předseda Občanského sdružení pod Studencem