První rok od navrácení rozhledny

První rok od navrácení rozhledny

Minulou neděli, dne 14. března 2010…, asi jen málo kdo si v tento den připomněl významný okamžik, který se na Studenci u České Kamenice odehrál přesně před rokem. Navrácení studenecké rozhledny po provedené obnově, která probíhala v letech 2007 – 2009 je v tento okamžik již minulostí. Událostí, která není třeba připomínat. Ale to však není pravdou.

Rekonstrukce druhé nejstarší kovové rozhledny na našem území je zcela unikátním počinem. Po mnoho let se již zdálo, že osud krásné vyhlídkové věže je nenávratně zpečetěn a rozhledna již nebude moci sloužit svému účelu. Nestalo se tomu tak! Nestalo se tomu tak, také díky nadšení, dobrovolné činnosti a množství soukromých finančních darů, kterými jste obnovu rozhledny nesobecky podpořili.

Stále si tuto skutečnost uvědomujeme a jsme velice rádi, že jsme se také i my mohli na této činnosti podílet.

Při této příležitosti si chceme mnohokrát poděkovat Klubu Českých turistů pobočka Děčín  za pracovní činnost, kterou na vrcholu Studence vykonalo 12 členů jejich klubu dne 7. listopadu 2009.  Uklidili okolí rozhledny, přístupovou cestu a cesty na Zlatém vrchu. Vzorně zlikvidovali polámané větve a stromy padlé na přístupových cestách během vichřice. Jejich práce je názornou ukázkou toho, že vše jde, když se opravdu chce. Problémy jsou vždy pouze v lidech. V lidech, kteří prostě  n e c h t ě j í …

Mnohokrát děkujeme za překrásné, mnohdy dojemná slova díků z obnovení rozhledny, které zapsali návštěvníci do vrcholové knihy.

                                                                                                      Děkujeme Vám!

 

Jeden z mnoha zápisů ve vrcholové knize, který je umístěná u rozhledny na Studenci