Přesun rozhledny neplánovaně aneb planý poplach

Přesun rozhledny neplánovaně aneb planý poplach

   

Vážení přátelé,

dnes, v úterý ráno, jsme byli překvapeni informací, že rozhledna by se měla navrátit během dne zpět na Studenec. Velmi nás mrzí, že takováto zpráva, po všech peripetiích a snažení, přijde v poslední chvíli... Nemá smysl zkoumat, kdo nebo co stojí za tak špatnou komunikací mezi majitelem rozhledny města Česká Kamenice a veřejností - je to ztráta času!

Abychom všechny příznivce rozhledny uklidnili, tak vězte že rozhledna je stále na fotbalovém hřišti nedaleko centra České Kamenice. Jinými slovy - o nic jste nepřišli - byl to jen planý poplach. Povětrnostní podmínky nedovolily vzlétnout vrtulníku a tak se konalo pouze zkušební sestavení za pomocí jeřábu a za účasti zaměstnanců firem LANA a AEROCENTRUM. Tato zkouška zároveň odhalila některé drobné nedostatky, které se musí dořešit a dost možná, i kdyby přálo dnes rozhledně počasí, nemusel by vrtulník vzlétnout na úkor technických nedostatků na kontrukci.

I v tak krátké době se nám povedla zmobilizovat média a tak přijela Česká televize, regionální televize TV Prima, TV Nova, Český rozhlas SEVER, Děčínský deník a jiní. Určitě se Vám podaří přečíst si článek v novinách, podívat se na reportáž v televizi a nebo si ji poslechnout v rádiu.

Nyní Vám můžeme s klidem  sdělit, že platí původní termín 4.12.2008, ale pouze za předpokladu dobrého počasí a vhodných povětrnostních podmínek. Řeněme si ale, že není prakticky možné během jednoho dne vrátit na vrch Studenec všechny tři díly. Tomu brání  především nedostatek času, protože dny jsou krátké a to znamená, že lze využít pouze pár hodin, které zaručeně nebudou stačit k tomu, aby byla celá konstrukce vynesena v jeden den. Je pravda, že naděje umírá poslední a tak můžeme věřit, že bude vše připraveno a vrtulník bude moci vzlétnou za rozbřesku a do odpoledne se mu podaří splnit úkol na sto procent.

S velkým díkem, za Vaši podporu a finanční pomoc, a s přáním krásných dnů

Občanské sdružení Studený a Lipnice