Informace o otevírání rozhledny

Informace o otevírání rozhledny

   
    Jak jsme slíbili, tak přinášíme nejnovější informace o slavnostním otevření kulturní památky ČR - rozhledny na Studenci u České Kamenice.

    Schůzka se zástupci města Česká Kamenice, firmou LANA a zástupci našeho občanského sdružení proběhla v pondělí 4. května 2009 a přinesla očekávané výsledky v podobě podstatných informací. Tímto děkujeme za vřelé přijetí ze strany města Česká Kamenice.

    Jsme rádi, že Vám můžeme oznámit termín slavnostního otevření a tím je víkend 20.-21. června 2009. V tomto čase probíhá X. Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice 2009. Otevření rozhledny bude situováno na neděli 21. června, vzhledem k probíhajícímu festivalu, který má daný program až do sobotních večerních hodin. Pro návštěvníky města by byla obrovská škoda, kdyby museli volit mezi hudebními slavnostmi a znovuotevřením tak významné stavby, jakou rozhledna je. Je to skvělá příležitost k návštěvě našeho města na celý víkend. Věřte, že v České Kamenici a jejím okolí se nudit nebudete a dozajista se sem zanedlouho vrátíte.

    Je velká pravděpodobnost, že na rozhlednu se budete moci vypravit i dříve, než v avizovaném termínu slavnostního otevření. Vše je totiž závislé na dokončujících pracích, k nimž patří především finální nátěr speciální odolnou barvou. Poté, po úspěšných zkouškách, bude udělen ATEST a rozhledna bude zpřístupněna. Tato informace je však bez záruky - dešti ani větru neporučíme a tak je počítáno s dostatečnou časovou rezervou, aby vše bylo připraveno v den slavnostního otevření, ale jak jsme zmínili, nedočkavci budou moci navštívit rozhlednu pravděpodobně dříve (v momentě, kdy bude udělen ATEST). O všem Vás budeme samozřejmě informovat.

    Do chvíle udělení ATESTU Vás znovu žádáme, abyste se nesnažili i přes zákaz vystupovat na rozhlednu. Děkujeme.
 

Občanské sdružení Studený a Lipnice