Pokusy o návrat rozhledny na Studenec

Pokusy o návrat rozhledny na Studenec

    Ve dnech 2., 4., 5. a 6. prosince proběhly pokusy o navrácení rozhledny zpět na vrchol Studence. Přinášíme Vám tedy informace o průběhu.

FOTOGALERIE ZDE.

REPORTÁŽE Z TV ZDE.

 

2. prosince 2008
- ráno v 8:30 se dozvídáme o skutečnosti, že proběhne pokus o přenos konstrukce. Skupina lidí, která se skládala ze zaměstnanců letecké společnosti AEROCENTRUM, p. Drdka jako zástupce města, členů občanského sdružení a p. Králíka, který jako nadšenec poskytl sebe i své terénní auto pro dopravu lidí na vrchol (patří mu tím poděkování), se vydala na vrchol, kde intenzivně měřila rychlost větru. Bohužel, vítr byl silný a tak vrtulník na českokamenické hřiště v ten den vůbec nepřilétl.

4. prosince 2008
- další pokus. Stejná skupina lidí se vydala na vrch Studenec a prováděla měření síly větru. Tentokrát byl povolán vrtulník, který dorazil po jedenácté hodině. Počasí se ale zhoršilo a tak se nadále vyčkávalo. Dorazili reportéři všech tří celoplošných televizí, reportér Českého rozhlasu SEVER, zástupci tisku a také občané města. Všichni byli netrpěliví a nejvíce zástupci médií, jelikož se blížila uzávěrka termínu pro přijetí reportáží a článků. Mnozí z nich nevydrželi a není divu. Čekali od ranních hodin a jak čas postupoval, dostávali stále méně informací o průběhu celé akce. Nutno podotknout, že ač je na fotbalovém hřišti zázemí v podobě "bufetu", ani v jeden den nikdo neuvařil čaj, aby se ti, co vyčkávali, alespoň zahřáli. Kritiku od mnohých za to sklidili zástupci města Česká Kamenice a myslíme si, že oprávněně. Nakonec až po patnácté hodině bylo vydáno povolení ke vzletu vrtulníku. Po připevnění konstrukce prvního dílu vrtulník opustil Českou Kamenici a vydal se na Studenec. Všichni jsme si oddechli a radovali se, že se nakonec alespoň jeden díl podaří usadit na své místo. Zklamání se ovšem dostavilo cca 15 minut od odletu. Vrtulník se vracel zpět, bohužel i s částí rozhledny. Silné poryvy větru nedovolili posádce vrtulníku, aby usadila první díl. I když se o to pokusili dvakrát, bylo riskantní pokračovat, protože hrozilo nebezpečí jak posádce, tak lidem kteří na vše dohlíželi na vrcholu. Tímto akce pro tento den končí.

5. prosince 2008
- zástupce AEROCENTRA a p. Králík se vydali na vrchol v 6:00 ráno, aby provedli kontrolní měření síly větru. Bohužel - vítr byl opět silný a akce byla odvolána.

6. prosince 2008
- stejný scénář jako v předchozí den

Všem, kteří se podíleli na přípravách v uvedené dny patří poděkování. Kdyby rozhledna uměla mluvit, asi by ji nestačila slova... DĚKUJEME!!!

Prozatím nejsou stanoveny žádné další termíny.