Čištění Biofarmy v Lipnici

Jarní brigáda

V sobotu 26. 4. 2008 byl vyčištěn pozemek Biofarmy Lipnice, na němž byla v prosinci minulého roku rozebírána uskladněná konstrukce rozhledny ze Studence před jejím odvozem do dílen LANA, s r.o. v Litoměřicích.

Bylo třeba odstranit kovové části odpadlé po rozbrušování konstrukce, včetně nýtů. Práce se dobrovolně ujali členové O.s. SaL za podpory dalších občanů z obou obcí. Cítili potřebu dát majitelům rodinné Biofarmy Lipnice najevo díky za bezpečné a přitom bezplatné tříměsíční uskladnění rozhledny na jejich pozemcích. Práce proběhla za mimořádně vydařeného jarního počasí a dobré nálady, kterou s sebou přivezl alegorický vůz předem pečlivě vymyšlený a vyzdobený v Klubu U nádraží – u Mrákotů ve Studeném. Podávalo se báječné občerstvení a panovala atmosféra vzácného jevu - pospolitosti lidí.

Akce „Jdeme na nýty, přijdeme o kýty“ byla zakončena příjemným posezením v kruhu celé rodiny Moudrých. O kýty nebylo možné přijít, podávaly se totiž báječné dobroty, které připravila paní MUDr. Hana Moudrá.

Při této příležitosti bylo bezproblémově domluveno sestavení jednotlivých skupin účastníků na další pracovní sobotu, tj. 3. 5. 2008. Tentokrát bude sraz již v 7,30 v Lipnici a dobrovolníci z obou osad půjdou na vrchol Studence připravit betonové patky k následnému osazování kovové konstrukce obnovené kulturní památky rozhledny.

Všem zúčastněným občanům se sluší velmi poděkovat. Dokázali, že občanská aktivita funguje a dokonce je při ní velká legrace. Dobrá věc se podařila.

1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16

 Foto: Markéta Lacinová a Miroslav Řeřicha